Kurs malarstwa
Dla niektórych rysowanie i malowanie to przejściowe hobby, dla niektórych pasja, a dla innych praca zawodowa. Wszystkie te osoby jednak angażują się w taką formę artystycznej działalności i chcą się dalej rozwijać. Malarstwo zazwyczaj jest kolejnym etapem po opanowaniu rysowania. Umiejętność malowania przydaje się nie tylko przyszłym malarzom, ale też grafikom.
Kurs malarstwa dla dorosłych i dla dzieci
Kurs malarstwa można zacząć w każdym wieku. Przydaje się młodszym osobom, które chcą iść do liceum plastycznego lub u których rodzice zauważyli talent malarski. Chętnie korzystają też z kursu osoby, które przygotowują się na ASP i chcą być malarzami, grafikami lub designerami. Takie intensywne zajęcia z malarstwa będą też odpowiednie dla osób, które po prostu chcą rozwijać swoją wrażliwość lub spróbować nowego hobby. Kurs malarstwa jest więc odpowiedni dla osób w każdym wieku i niezależnie od celu.
Kurs malarstwa – czego potrzebujesz, żeby zacząć?
Żeby zacząć kurs malarstwa potrzebujesz przede wszystkim samodyscypliny i chęci. Przyda się też trochę czasu, bo jeśli chcesz widzieć efekty, to będzie trzeba poświęcić go trochę na ćwiczenia. Warto więc podejść z zaangażowaniem do tego nowego rodzaju spędzania czasu i nie poddawać się nawet wtedy, gdy nie będzie wychodziło wszystko tak, jak byśmy chcieli.
Na czym polega kurs malarstwa?
Kurs malarstwa polega na poznaniu technik malarskich, nauce odwzorowania rzeczywistości na płótnie i dobieraniu odpowiednich kolorów. W zależności od tego, czy kurs ma być przygotowaniem do liceum lub na ASP, czy rozwijaniem pasji, dostosowywana jest tematyka i intensywność kursu.
Kurs malarstwa ma za zadanie kształtować wyczucie barw u kursanta, skupiał się więc będzie na:
- nauce harmonii i doboru barw,
- nauce odwzorowywania postaci,
- nauce malowania martwej natury,
- nauce malarstwa obiektów w przestrzeni, zaznaczania głębi i cieni.
Kurs malarstwa – jaką szkołę wybrać?
Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami różnych szkół rysunku i malarstwa, opiniami o kursach, portfolio prowadzącego i pracami kursantów. Często takie szkoły dzielą się pracami swoich kursantów, więc łatwo można prześledzić ich historie i postępy.
Warto też zwrócić uwagę na to, jak liczne są grupy na kursie. Dobrze dla kursanta, jeśli w ramach kursu może liczyć na zajęcia indywidualne i grupowe. W grupie będzie się inspirować i uczyć od innych, a na zajęciach indywidualnych dopracuje technikę, zwróci uwagę na swoje błędy i je poprawi. Ważne jest też, żeby grupy zajęciowe nie były zbyt liczne i żeby prowadzący miał czas dla każdego.
Coś dla zapracowanych, czyli kurs malarstwa online
Jeśli dużo pracujesz lub masz małe dziecko, albo z innych przyczyn nie możesz pozwolić sobie na dojazdy do szkoły, zastanów się nad możliwością zdalnej nauki malarstwa. Niektóre szkoły oferują kurs rysunku i malarstwa online, który może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zaoszczędzisz czas na dojazdach, a obecne technologie umożliwiają stabilne połączenia i bardzo wysoką jakość obrazu.
Nauka malarstwa to proces, który wymaga zaangażowania, cierpliwości i ćwiczeń. Niejednokrotnie sprawia, że człowiek chce się poddać, ale gdy kursant kontynuuje naukę, to w końcu pojawiają się niesamowite efekty i coraz ciężej jest go odciągnąć od malowania.